English    Русский  

PAPIER DO WYMION

Papier do wymion

Prezentowane w tej kategorii artykuły należą do najchętniej wybieranych przez hodowców krów mlecznych, co w zasadzie nie dziwi. Papier do higieny wymion Avita jest bowiem łatwy w użyciu, wydajny oraz świetnie sprawdza się w usuwaniu ze strzyków zarówno zabrudzeń, jak i niepożądanych drobnoustrojów. Jest też niezawodny w ich osuszaniu po przedzdajaniu. Jednorazowy, biodegradowalny i dostępny w wersji mokrej, sprzedawany w wiaderkach lub foliowych workach, jest po prostu niezbędny w halach udojowych. Ze względu na swoje właściwości oraz przeznaczenie mokry papier do higieny wymion to jeden z kilku kluczowych elementów pozwalających na uzyskanie czystego mleka wysokiej klasy.

Mokry papier do wymion - korzyści ze stosowania produktów Avita

Produkcja mleka, podobnie zresztą jak cała produkcja spożywcza, podlega surowym przepisom sanitarnym, a hodowcy krów zobligowani są do szczególnego przestrzegania obowiązujących w tym sektorze regulacji. Utrzymanie wysokiego poziomu higieny na każdym etapie jest więc kluczowe i przekłada się bezpośrednio na czystość mikrobiologiczną wytworzonego mleka – im mniej bakterii znajduje się w próbkach przekazanych do badania, tym wyższa klasa produktu. Bardzo ważne jest w tym przypadku nie tylko regularne wykonywanie zabiegów sanitarnych, ale również dobranie odpowiednich artykułów użytkowanych w obrębie hali udojowej. Papier do wymion Avita stosowany do osuszania strzyków po przedzdajaniu to rozwiązanie cenione z wielu powodów. Przede wszystkim jest chłonny i mocny, a wersja mokra nasączona została środkiem myjącym odpowiednim do kontaktu z delikatną skórą zwierzęcia. Pojedyncze listki wygodnie odrywa się z rolki lub wyciąga z wiaderka, a ponieważ jest to wyrób z surowców biodegradowalnych, utylizacja zużytego mokrego papieru do wymion nie sprawia większych problemów.

Higiena doju – dlaczego jest tak ważna?

Proces technologiczny produkcji mleka opiera się na ściśle określonych wytycznych, których nieprzestrzeganie może wpłynąć nie tylko na pogorszenie jakości higienicznej i przekroczenie normy OLB (ogólna liczba bakterii), ale również oddziaływać negatywnie na zdrowie i kondycję hodowanych zwierząt. Z tego powodu warto stosować m.in. mokry papier do wymion nasączony środkiem myjącym dopuszczonym do kontaktu z żywnością. Jest to produkt przeznaczony do jednorazowego użycia, wykorzystywany przede wszystkim do oczyszczenia i osuszenia strzyków bezpośrednio po przedzdoju i przed udojem.

Avita – papier do higieny wymion

Od lat dbamy o to, aby nasi Klienci mogli zakupić u nas najlepsze artykuły pomocne w pielęgnacji bydła mlecznego oraz produkty niezbędne w utrzymaniu wysokiego poziomu higieny w halach udojowych. Z tego też powodu regularnie uzupełniamy nasz katalog o nowe, praktyczne rozwiązania w atrakcyjnych cenach. Wśród produktów cieszących się dużą popularnością znajduje się między innymi wygodny w użyciu i ceniony za właściwości mokry papier do higieny wymion dzielony na listki. Zapraszamy serdecznie do kontaktu i złożenia zamówienia na wybrany wariant z oferty Avita.

PAPIER DO WYMION

Jest 20 produktów.

Pokazano 1-20 z 20 pozycji

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku