English    Русский  

Szufelki do paszy

Sposób, w jaki traktowane są zwierzęta, czym są karmione i w jakich warunkach przebywają, ma kluczowe znaczenie dla ich ogólnego dobrostanu oraz wydajności, np. produkowanego mleka. Im mniejszy jest stres, na który krowa jest narażona, a także lepsze warunki bytowe oraz odpowiednio zbilansowane żywienie, tym lepsza jakość pozyskiwanego mleka. Dbanie o porządek, dobrą organizację pracy i wysokie standardy higieny na terenie zakładu mają niebagatelne znaczenie w kwestii tego, jak często zwierzęta przechodzą zapalenia czy infekcje. Tak więc, na komfort życia zwierząt w gospodarstwie wpływa wiele elementów, nawet tych z pozoru mniej istotnych.

Szufelki do dozowania paszy — zalety

W każdym gospodarstwie i przedsiębiorstwie rolnym znajduje się wiele elementów z pozoru stwarzających wrażenie mało istotnych. Należą do nich na przykład szufelki do paszy dla bydła. Nie jest to jednak zbędny i mało znaczący element. Wśród akcesoriów wykorzystywanych do opieki nad zwierzętami, szufelka do dozowania paszy odgrywa istotną rolę. To ona bowiem pomaga kontrolować ilość nakładanego pokarmu zwierzętom, a także umożliwia dokładne umieszczenie paszy w odpowiednim korycie. Szufelka pozwala na bardzo precyzyjne dozowanie paszy dla każdego zwierzęcia, a więc zapewnienie dokładnie takiej porcji, jaka będzie dla niego optymalna.

Co więcej, szufelki do paszy dla bydła powinny spełniać kilka dodatkowych funkcji. Muszą być wielokrotnego użytku, a to zapewnić może jedynie trwały materiał, z którego zostały wykonane. W trakcie pracy ze zwierzętami akcesoria są narażone na ścieranie, zgniatanie i zabrudzenia. Z tego względu każda szufelka powinna być łatwa w czyszczeniu i dezynfekcji. Żeby to było możliwe, musi być wykonana z przeznaczonego do kontaktu z żywnością materiału. Możliwość dokładnego wyczyszczenia szufelki jest ważna także wtedy, gdy zmienia się rodzaj paszy lub regularnie używa kilku typów pasz dla różnych zwierząt.

Szufelki do dozowania paszy — do czego jeszcze się przydają?

Szufelki do paszy dla bydła są uniwersalne i mogą także służyć do dozowania innych artykułów na terenie gospodarstwa. Są pojemne i wytrzymałe, więc można nimi przerzucać inne sypkie produkty. Każda szufelka powinna być zaopatrzona także w stabilny, wytrzymały uchwyt, pozwalający na wygodne i bezpieczne przenoszenie nieco większych ilości. Szufelka nie może się złamać w trakcie karmienie, nie powinna też spowalniać i ograniczać ruchów w trakcie pracy swoim nieporęcznym kształtem lub zbyt małą pojemnością. Te wszystkie aspekty gwarantuje wysoka jakość oraz ergonomia niniejszych produktów.

Szufelki do dozowania paszy to łatwy sposób na usprawnienie codziennych rytuałów związanych z karmieniem zwierząt. Kolor szufelki zapewnia jej łatwe odnalezienie w nawet dużym zbiorniku wypełnionym paszą. 

Zapraszamy do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z produktami, a także chęci spersonalizowania ich w odpowiedzi na indywidualne potrzeby oraz preferencje.

SZUFELKI DO PASZY

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku