english    русский

OGRODZENIA ELEKTRYCZNE

Zarządzanie całym stadem bydła to nie lada wyzwanie. Aby zapewnić zwierzętom należyte bezpieczeństwo, każde pastwisko powinno być wyposażone w odpowiednie ogrodzenie. Nie ma konieczności stawiania tradycyjnego płotu wokół każdej łąki i pola, na którym planuje się wypasać swoje bydło, bowiem równie skutecznym, a przy tym znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są ogrodzenia elektryczne. 

Ogrodzenia elektryczne — zalety

Dlaczego rozwiązanie zwane elektrycznym pastuchem jest takie popularne? Ogrodzenie wokół stada stawiane jest nie tylko po to, aby utrzymać zwierzęta w jednym miejscu i ograniczyć im możliwość przemieszczania się. To przede wszystkim łatwy sposób na dbanie o ich bezpieczeństwo. Łąki i pastwiska występują w różnych rejonach, także tych stwarzających zagrożenie dla zwierząt — blisko dróg, dzielnic mieszkalnych i w pobliżu bytowania dzikich zwierząt. Ogrodzenie elektryczne sprawia, że nie tylko krowy nie wydostaną się poza bezpieczną przestrzeń — dbają także o to, aby żaden intruz nie dostał się na ich teren z zamiarem zrobienia im krzywdy. 

Napięcie w pastuchu jest zaprogramowane w taki sposób, aby nie wyrządzić krzywdy zwierzęciu, a jedynie zniechęcić je przed dalszym naporem na ogrodzenie. Nie grozi ono także człowiekowi, który przypadkiem dotknie przewodów. Można je rozłożyć, a po skończonym wypasaniu złożyć i przenieść w inne miejsce. Urządzenia do pastuchów powinny być ustawione w taki sposób, aby pełnić funkcję straszaka, jednocześnie nie stwarzając realnego zagrożenia.

Urządzenia do pastuchów — z jakich elementów się składają?

Ogrodzenia elektryczne składają się z wielu elementów. Żeby urządzenie spełniało swoją funkcję, musi zostać odpowiednio zainstalowane i podłączone, bez pominięcia ani jednej części do ogrodzeń elektrycznych. Stawiając elektrycznego pastucha, należy zainwestować przede wszystkim w odpowiednią liczbę palików i izolatorów, pozwalających na bezpieczne rozmieszczenie przewodów między jednym a drugim punktem. Rozstawienie palików nie powinno być zbyt wąskie ani zbyt szerokie — przewód powinien być lekko napięty, nie może opadać na ziemię. Przydatne będą także akcesoria do bram, jak na przykład uchwyty, pozwalające na swobodny dostęp do pastwiska ogrodzonego elektrycznym pastuchem.

Ogrodzenia elektryczne — pozostałe elementy

Poza niniejszymi elementami, wchodzącymi w skład części do ogrodzeń elektrycznych, konieczne jest również zaopatrzenie się w urządzenia do ogrodzeń elektrycznych. Do najważniejszych należy elektryzator, który odpowiada za regulację przepływającego napięcia przez elementy pastucha. Występuje w różnych opcjach zasilania. Pierwsza z nich to zasilanie przy pomocy zasilacza, druga akumulatora, natomiast trzecia — baterii. Każda z tych opcji ma odmienne zalety. Warto więc wybrać taką, która najlepiej sprawdzi się w danym otoczeniu pastwiska.

W przypadku braku doświadczenia z elektrycznym ogrodzeniem warto skonsultować się przed złożeniem zamówienia. Istnieje możliwość przystosowania produktów do zindywidualizowanych potrzeb każdego klienta. W tym celu warto skorzystać z formularza kontaktowego i zaopatrzyć się w produkty w możliwie największym stopniu dopasowane do oczekiwań.

OGRODZENIA ELEKTRYCZNE

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku