English    Русский  

Obroże identyfikacyjne

Każdy gospodarz lub zarządca w przedsiębiorstwie rolnym wie, jak istotne jest zachowanie porządku na terenie gospodarstwa. Odpowiedni system, proces segregacji i organizacja codziennych obowiązków mogą znacznie ułatwić pracę wśród zwierząt. A żeby to osiągnąć, niezbędne jest zainwestowanie w odpowiednie produkty, które ułatwią codzienne obowiązki. Jednym z nich są elementy identyfikacyjne dla żywego inwentarza znajdującego się na terenie gospodarstwa. Poza klipsami, które są przyczepiane do uszu zwierząt, można zainwestować także w inne elementy ułatwiające identyfikację i selekcję zwierząt. Jednym z nich są obroże identyfikacyjne.

Obroże identyfikacyjne do oznaczenia — czym są?

Nazwa „obroża” w pierwszej chwili może się kojarzyć z mniejszymi, domowymi zwierzętami, oswojonymi przez człowieka. Zwykle przeznaczona dla psów i kotów, do codziennego noszenia lub wyprowadzania na spacery, obroża jest przydatnym elementem w codziennym funkcjonowaniu ze zwierzęciem. Przede wszystkim pomaga skierować zwierzę w odpowiednią stronę, zwłaszcza kiedy towarzyszy jej smycz. Obroża to też łatwy sposób na szybkie złapanie zwierzęcia, bez ryzyka wyrządzenia mu krzywdy. Dodatkowym atutem każdej obroży jest to, że jej wyjątkowy kolor lub sposób wykonania, wyróżnia noszące ją zwierzę od innych zwierząt w okolicy. Właśnie w ten sposób obroże identyfikacyjne do oznaczenia spełniają swoją funkcję także wśród innych zwierząt niż domowe pupile.

Obroże służące do identyfikacji można spotkać też na szyjach innych zwierząt, nawet tych dzikich. Od jakiegoś czasu wykorzystywane są także w przypadku zarówno bydła, jak i owiec czy kóz.

Obroże identyfikacyjne do bydła — czym się wyróżniają?

W porównaniu do innych modeli, obroże identyfikacyjne do bydła muszą cechować się o wiele większą wytrzymałością. Zarówno krowy, jak i byki potrafią urosnąć do imponujących rozmiarów, a to oznacza, że swoim ciężarem i siłą mogą doprowadzić do zerwania lub przetarcia obroży w przypadku jej słabej jakości.

Czym zatem powinny cechować się dobre obroże identyfikacyjne do bydła? Przede wszystkim muszą być wykonane z mocnego materiału. Z jednej strony materiał wykorzystany do stworzenia obroży musi być mocny, a z drugiej musi być łatwy do czyszczenia i ułatwiający zachowanie higieny. W przypadku obroży typu premium materiał może być dodatkowo wzmocniony innym, wytrzymalszym materiałem.

Co jeszcze warto wiedzieć o obrożach identyfikacyjnych?

Niektóre modele występują ze sprzączką. Dzięki niej o wiele łatwiej można wyregulować obwód dla danej krowy lub byka i upewnić się, że obroża nie rozepnie się przez zbyt luźne spięcie. Wygodna regulacja pozwala na dopasowanie obroży do zmieniających się rozmiarów zwierzęcia, a dzięki temu umożliwia długotrwałe wykorzystywanie. 

Obroże identyfikacyjne do oznaczenia bydła to przydatny element w pracy każdego rolnika, niezależnie od liczby posiadanego żywego inwentarza. Przed dokonaniem wyboru warto skonsultować się w sprawie dopasowania produktów do zindywidualizowanych potrzeb. 

Zapraszamy na zakupy.

OBROŻE IDENTYFIKACYJNE

Jest 27 produktów.

Pokazano 1-27 z 27 pozycji

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku