English    Русский  

Numery identyfikacyjne

Praca na gospodarstwie dostarcza mnóstwa wyzwań, które każdego dnia mogą się zmieniać. Obcowanie z żywym inwentarzem wymaga dużego zaangażowania od pracowników, a także zaawansowanych systemów organizacji pracy wokół nich. Jednym z najważniejszych elementów organizacji jest odpowiednie rozporządzanie posiadanymi zasobami. W takim wypadku warto zainwestować w odpowiednie narzędzia, które mogą tę pracę ułatwić, na przykład w elementy, które pomogą w identyfikacji każdego członka stada. Jeśli w gospodarstwie zapanuje chaos, pojawi się problem z wydajnością i efektami.

Numery identyfikacyjne dla bydła — dlaczego są przydatne?

Identyfikacja posiadanych zwierząt to istotny element organizacyjny, pomagający rozróżnić konkretne zwierzę od wielu innych, niekiedy bardzo podobnych. To także sposób na odróżnienie zwierzęcia z danego stada od innych zwierząt w przypadku jego ucieczki lub zaginięcia. Co więcej, numery identyfikacyjne przy żywym inwentarzu to źródło informacji, na przykład o tym, w której siedzibie stada zwierzę przyszło na świat i gdzie przynależy. Cyfry identyfikacyjne przypisanej dla danego bydła mogą się zmieniać, jeśli któreś z nich przez dłuższy czas przebywa w innym stadzie.

Jak używać numerów identyfikacyjnych?

Cyfry identyfikacyjne nie są elementami, które zawsze występują pojedynczo, bowiem u części zwierząt stanowią komplet z innym sposobem oznakowania. Jak korzystać z cyfr identyfikacyjnych? Numery identyfikacyjne dla bydła zawieszane są na obrożach identyfikacyjnych, tak żeby były dobrze widoczne niezależnie od tego, gdzie zwierzę się w danym momencie znajduje. Cyfry identyfikacyjne muszą być odpowiednio zamontowane, tak żeby nie było wątpliwości, np. czy dana cyfra to „6”, czy „9”. Co więcej, cyfra musi być wykonana z takiego materiału, który nie ulega łatwo zabrudzeniom, aby w razie konieczności łatwo można było ją oczyścić z ewentualnego błota lub brudu. Bydło, zwłaszcza te wypuszczane na wybieg lub na pastwiska, jest narażone na zmienne warunki pogodowe, w tym także na ulewne deszcze. Z tego samego powodu numery identyfikacyjne muszą być wytrzymałe. Każda krowa i byk mogą urosnąć do naprawdę ogromnych rozmiarów, więc numery identyfikacyjne nie mogą być wykonane z materiału łatwego do uszkodzenia.

Numery identyfikacyjne dla bydła — z jakimi obrożami powinny występować?

Cyfry identyfikacyjne można zawiesić na klasycznych obrożach, ale także na obrożach premium. Niektóre obroże posiadają klasyczne sprzączki, umożliwiające łatwą i szybką regulację rozmiaru. Każdy produkt na stronie został zaprojektowany z myślą o użytkowniku, dlatego istnieje możliwość przystosowania produktów do zindywidualizowanych potrzeb każdego klienta. Na stronie dostępne są różnorodne produkty, stąd gotowość do oferowania wielu spersonalizowanych rozwiązań. Każde gospodarstwo ma bowiem inne potrzeby, a każde stado wymaga innego podejścia.

Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań oraz wątpliwości, a także zapraszamy do zakupu.

NUMERY IDENTYFIKACYJNE

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku